Jolanta Obidzińska [Białystok]

Psycholog, absolwentka m.in. Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie

– psychoterapeutka egzystencjalna w procesie certyfikacji GLE-International (International Society of Logotherapy and Existential Analysis)

– ukończyła 6-letnie szkolenie w zakresie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii, ponadto m.in. kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTSR Warszawa) oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego (INTRA Warszawa)

Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając staże w Poradni Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania NZOZ OPM w Białymstoku, w Całodobowym Oddziale Psychoterapii Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, a także pracując w Caritas Archidiecezji Białostockiej (pomoc psychologiczna uchodźcom) . Posiada także doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi (Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach) oraz z osobami starszymi (terapia grupowa w Oddziale Dziennym Psychogeriatrycznym CZP “Leszczynowa” w Białymstoku). Zajmuje się pomocą osobom dorosłym cierpiącym m.in. z powodu nerwic, lęków, depresji, trudności w bliskich relacjach, problemów osobowościowych, kryzysów egzystencjalnych związanych z bilansem życia i in. Prowadzi głównie terapię indywidualną.

Życie nieustannie nas o coś pyta, ale czasami zaskakuje i stawia przed nami takie wyzwania, którym trudno sprostać w pojedynkę. Wtedy potrzebujemy drugiej osoby, aby móc zrozumieć siebie, sytuację i odnaleźć swoją własną odpowiedź na jej wyzwania. Swoją pracę rozumiem jako towarzyszenie w poszukiwaniu takich odpowiedzi, w dialogu, z poszanowaniem wolności, z szacunkiem dla unikalności ludzkiego doświadczenia.

Kontakt: tel. 601 80 20 76