Katarzyna Dobryniewska [Poznań]

Jestem psychologiem (UAM – 2003r.),  psychoterapeutą w procesie szkoleniowym  i specjalistą terapii uzależnień (certyfikat 2008r.) oraz trenerem biznesu (certyfikat 2015r.). W zakresie psychoterapii szkolę się w nurcie analizy egzystencjalnej i logoterapii (szkolenie prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Analizy Egzystencjalnej GLE-International). Ukończyłam Studium Analizy Transakcyjnej oraz Podyplomowe Studia w zakresie Psychoprofilaktyki. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w stacjonarnym ośrodku uzależnień, poradni uzależnień, ośrodku dla osób bezdomnych, pracując jako psycholog szkolny i przedszkolny, współpracując z fundacjami,  stowarzyszeniami, firmami i ośrodkiem pomocy społecznej w ramach projektów unijnych oraz w prywatnej praktyce.

Pracuję indywidualnie oraz z grupami odwołując się do humanistycznej wizji człowieka bazującej na postrzeganiu człowieka jako jednostki autonomicznej i twórczej.

Prowadzę konsultacje psychologiczne, poradnictwo i psychoterapię, warsztaty i grupy rozwoju osobistego oraz szkolenia.

Pomagam między innymi w następujących obszarach:
– nerwice, lęki, trudności emocjonalne,
– depresje, poszukiwanie sensu życia,
– problemy w relacjach, doświadczenia zranień w bliskich relacjach,
– niskie poczucie własnej wartości,
– trudności płynące z pochodzenia z rodziny z problemem uzależnień (DDA), współuzależnienia,
– nałogi, uzależnienia (od substancji i od zachowań),
– radzenie sobie ze stresem,
– poszukiwanie równowagi rodzinno-zawodowej,
– rozwijanie własnego potencjału, odnajdywanie drogi do spełnionego życia.

Po, tak zwanych, godzinach prowadzę bloga Książka psychologiczna. Lubię czytać sobie i dzieciom, spotykać się z przyjaciółmi, uczyć się co jakiś czas czegoś zupełnie nowego, piec ciasta,  pływać oraz jeździć na rowerze.

Kontakt
tel. 693-515-813
e-mail: katarzynadobryniewska@gmail.com
www: ksiazkapsychologiczna.blogspot.com